Prologis Park Prague-Jirny electric truck station
 

Náš partner, spoločnosť DHL Supply Chain, sa vydal na cestu k udržateľnejšej budúcnosti a do svojho miestneho vozového parku zaradil nové elektrické nákladné vozidlo Volvo. Prologis podporil tento krok zakúpením nabíjacej stanice pre toto inovatívne vozidlo v Prologis Park Prague-Jirny.

Znižovanie emisií uhlíka je kľúčovou súčasťou ESG stratégie spoločnosti Prologis. Neustále preto hľadáme spôsoby, ako zvýšiť efektivitu a udržateľnosť našej vlastnej prevádzky, ale aj prevádzok našich zákazníkov. Teší nás, že DHL, jeden z našich najdôležitejších partnerov, má podobný prístup k ochrane klímy prostredníctvom ekologických riešení.

Po vzore Veľkej Británie sa teraz bude na prepravu medzi skladmi DHL v Českej republike používať nové elektrické nákladné vozidlo Volvo FL 42 R Electric. Nákladné vozidlo zníži emisie uhlíka spoločnosti o päť ton ročne. Bude nasadené na trasách spájajúcich päť skladov DHL v Stredočeskom kraji. Spoločnosť Prologis prispela na potrebnú infraštruktúru v podobe špeciálnej nabíjacej stanice v distribučnom centre DHL v Prologis Park Prague-Jirny.

„Ide o ďalší krok smerom k nulovým emisiám do roku 2050, ktorý je súčasťou našej stratégie Go Green. Som naozaj hrdý na náš tím, ktorý prišiel s nápadmi na zníženie znečistenia ovzdušia a vytvoril tak ekologickejšie a bezpečnejšie prostredie pre nás všetkých,“ povedal Warren Bodley, riaditeľ pre dopravu v strednej a východnej Európe v spoločnosti DHL Supply Chain.

„Sme nadšení, že môžeme podporiť DHL pri implementácii ich stratégie Go Green ESG,“ povedal Jan Pastorek, manažér spoločnosti Prologis pre nehnuteľnosti a zákaznícku skúsenosť. „Spoluprácou s našimi zákazníkmi môžeme dosiahnuť aj naše vlastné udržateľné ciele. Spoločne smerujeme k ešte ekologickejším spôsobom fungovania. Spoločnosť Prologis je jedným zo svetových lídrov v oblasti udržateľnej logistiky a sme hrdí na to, že v tomto úsilí spolupracujeme so spoločnosťou DHL.“

Predpokladom pre obstaranie nového elektrického nákladného vozidla bola realizácia dostatočne výkonnej nabíjacej stanice. Nové vozidlo má celkovú kapacitu batérie 265 kWh a nová nabíjacia stanica Alpitronic Hypercharger v Prologis Park Prague-Jirny s výkonom 75 kW zabezpečí rýchle nabíjanie, vďaka ktorému bude vozidlo pripravené na okamžité použitie.

Medzi vlastné iniciatívy Prologis v oblasti udržateľnosti patria spolupráce s projektami Cool Earth a The Planet Mark, ktoré boli nedávno implementované aj do podnikania spoločnosti v strednej Európe. Vďaka spolupráci s týmito mimovládnymi organizáciami dokážeme zachrániť 845 hektárov dažďového pralesa, 450 000 stromov a predísť vzniku 650 000 ton emisií CO2.

Ochrana životného prostredia je stredobodom všetkého, čo robíme. Či už ide o spoluprácu s našimi zákazníkmi, ktorým pomáhame plniť  ich vlastné ciele, stále ekologickejšiu prevádzku alebo nastavovanie nových latiek pre sektor logistiky, udržateľnosť je... Made in Prologis.

Starší článok
Tím DSV si odniesol víťazný pohár z tretieho ročníka futbalového turnaja Prologis v Bratislave

PUSTIME SA DO TOHO

Každá nová spolupráca sa začína diskusiou. Náš tím je tu, aby vám pomohol.