Prologis Park Prague-Jirny electric truck station
 

Náš partner, společnost DHL Supply Chain, se vydala na cestu k udržitelnější budoucnosti a do svého lokálního vozového parku zařadila nové elektrické nákladní vozidlo Volvo. Prologis její krok podpořil pořízením nabíjecí stanice pro toto inovativní vozidlo do parku Prologis Park Prague-Jirny.

Snižování emisí uhlíku je klíčovou součástí ESG strategie společnosti Prologis, a tak neustále hledáme způsoby, jak učinit provoz náš i našich zákazníků šetrnější k životnímu prostředí. Jsme proto velice potěšeni, že DHL, jeden z našich nejvýznamnějších partnerů, má k ochraně klimatu prostřednictvím ekologických řešení podobný přístup.

Přepravu mezi sklady DHL v České republice tak nyní bude po vzoru Velké Británie zajišťovat nové nákladní vozidlo Volvo FL 42 R Electric. Nákladní vozidlo sníží emise uhlíku společnosti o pět tun ročně. Nasazeno bude na trasy spojující pět skladů DHL ve Středočeském kraji. Prologis se podílel na vybudování potřebné infrastruktury v podobě speciální nabíjecí stanice v distribučním centru DHL v Prologis Park Prague-Jirny.

„Jedná se o další krok směrem k nulovým emisím do roku 2050, jejichž dosažení je součástí naší strategie Go Green. Jsem opravdu hrdý na náš tým, který přichází s nápady, jak snižovat znečištění ovzduší, a tím vytvářet ekologičtější a bezpečnější prostředí pro nás všechny,“ říká Warren Bodley, ředitel dopravy pro střední a východní Evropu v DHL Supply Chain.

„Jsme nadšeni, že můžeme podporovat společnost DHL při implementaci strategie Go Green ESG,“ uvedl Jan Pastorek, manažer Prologis pro nemovitosti a zákaznickou zkušenost. „Díky spolupráci se zákazníky můžeme společně dosahovat i našich vlastních udržitelných cílů. Společně tak přecházíme ke způsobům provozu, jež jsou ještě šetrnější vůči životnímu prostředí. Prologis patří mezi světové lídry, pokud jde o zavádění udržitelné logistiky, a jsme hrdí na to, že v tomto úsilí spolupracujeme právě s DHL.“

Realizace dostatečně výkonné nabíjecí stanice pro nové elektrické nákladní vozidlo byla předpokladem jeho pořízení. Nový kamion má celkovou kapacitu baterie 265 kWh a nová stanice Alpitronic Hypercharger v Prologis Park Prague-Jirny s výkonem 75 kW zajistí rychlé nabíjení, které vozidlu umožní být v pohotovosti k okamžitému použití.

Mezi vlastní iniciativy společnosti Prologis v oblasti udržitelnosti patří spolupráce s projekty Cool Earth a The Planet Mark, jež byla nedávno implementována i do podnikání společnosti ve střední Evropě. Díky spojení s těmito nevládními organizacemi naše aktivity pomohou ochránit 845 hektarů deštného pralesa, ušetří 450 000 stromů a zamezí vzniku 650 000 tun emisí CO2.

Ochrana životního prostředí je jádrem toho, co děláme. Ať už jde o spolupráci s našimi zákazníky, kterým pomáháme plnit jejich cíle, stále ekologičtější provoz nebo nastavování nových měřítek pro logistický průmysl, udržitelnost je... Made in Prologis.

Starší článek
Tým DSV si odnesl vítězný pohár z třetího ročníku fotbalového turnaje Prologis v Bratislavě

ZAČNĚME

Každá nová spolupráce začíná diskuzí. Náš tým je tu proto, aby vám pomohl.