annual report

„Výroční zpráva za rok 2021 poukazuje na rozsah i dosah našeho podnikání a na jedinečné faktory růstu jako na kritéria, díky kterým se nám daří vynikat.  Již dávno jsme přešli do módu fungování, kde jen nereagujeme na okolní vlivy, ale sami jsme připraveni aktivně konat.  Našim zákazníkům jsme schopni nabídnout špičkové služby a našim akcionářům a investorům maximální výnosy. Přestože tento rok přinesl rekordní výsledky, jsme optimisticky přesvědčení, že to nejlepší je teprve před námi.“ - Ben Bannatyne, prezident společnosti Prologis Europe.

V situaci, kdy se svět potýkal již druhým rokem s pandemií COVID-19 a výrazným narušením globálních dodavatelských řetězců, našla společnost Prologis nové způsoby, jak pomoci svým zákazníkům, zaměstnancům a komunitám.

Dokládá to i právě vydaná výroční zpráva Prologis za rok 2021. Přečtěte si kompletní komentář od spoluzakladatele, CEO a předsedy společnosti Hamida R. Moghadama na Prologis.com nebo si je pusťte v audiovizuální podobě.

Klíčová zjištění:

Rekordní rok

Rok 2021 byl díky charakteristikám našeho portfolia a jedinečnému obchodnímu modelu nejsilnějším rokem v historii naší společnosti. Výzvy, kterým jsme čelili – a které jsme úspěšně překonali navzdory pokračujícím obtížím v podmínkách po celém světě – ukázaly, čím se Prologis na trhu odlišuje. S rekordně nízkou neobsazeností a rostoucími tržními nájmy, jejichž vývoj nevykazuje žádné známky zpomalení, je naše portfolio o rozloze 1 miliardy čtverečních stop připraveno sloužit potřebám našich zákazníků.

Jedinečné faktory růstu

Náš tým pro rozvržení kapitálu je složen z nejlepších expertů v oboru a stále nachází nové a kreativní způsoby, jak rozšířit naše portfolio na nejžádanějších logistických trzích světa. Oddělení strategického kapitálu je nedílnou součástí našeho obchodního modelu. Zaznamenalo mimořádnou poptávku po našich fondech, které i nadále přinášejí vysoké výnosy.  

diagramCZ

Investování do komunit

Být dobrým sousedem pro nás znamená jít nad rámec čtyř stěn a střechy našich budov a poskytovat služby i řešení, která hmatatelným způsobem mění životy jednotlivců a zvyšují prosperitu komunit. Jako příklad můžeme uvést rozšíření naší iniciativy Prologis Community Workforce Initiative (CWI).

Investujeme čas i zdroje do školení zaměstnanců, do obnovitelných zdrojů energie, infrastruktury pro vozidla s nulovými emisemi a dalších oblastí. Komunitám, ve kterých žijeme a působíme, přinášíme nová pracovní místa, nové zdroje příjmů a ekologičtější logistickou infrastrukturu.

Na nové půdě: myšlenkové vůdcovství v praxi

Využili jsme naší jedinečné role v oboru i dodavatelském řetězci, abychom oslavili milníky některých našich nejvýznamnějších zákazníků, portfoliových společností a komunitních partnerů.

Kultura a talent: základy společnosti Prologis

Zaměstnanci po celém světě mají zásadní význam pro udržení našeho podnikání na samotné špičce oboru logistických a průmyslových nemovitostí. V loňském roce jsme přivítali stovky nových kolegů.

Těšíme se na to, co přinese budoucnost

Rok 2021 byl sice rekordní, ale většina výhod, které jsme začali rozvíjet v současném prostředí se projeví až v budoucnu. To nám dává jasný příslib pro další růst. Můžeme s jistotou prohlásit, že ty nejlepší roky nás teprve čekají. 

 

Sdílet článek
Analytická společnost Shim-Pol je prvním nájemcem budovy 2 v Prologis Park Warsaw-Żerań

ZAČNĚME

Každá nová spolupráce začíná diskuzí. Náš tým je tu proto, aby vám pomohl.