Június 14-én másodszor került sor kispályás focibajnokságra a Prologis Park Bratislava területén, ahol 10 csapat szállt versenybe a 2019-es bajnoki címért.

Csakúgy, mint a sorozatot indító 2018-as évben, a tornának idén is a park rekreációs területe adott otthont. A csapatok a szurkolók szenvedélyes biztatása mellett, óriási versenyszellemben küzdöttek egymással a győzelemért a kristálytiszta nyári ég alatt.

A bajnokság házigazdája a szlovák Evropa 2 rádióállomás népszerű műsorvezetője, Michaela Kicková volt, aki kommentárjaival végig fenntartotta szurkolók érdeklődését. A vendégek számára ételek és italok széles választéka is rendelkezésre állt a helyszínen.

Az idei bajnok a dm drogerie csapata lett. Őket követi második helyen a Prologis, a dobogó harmadik fokára pedig a DHL csapata állhatott fel.

„Az idei évben még több csapat vett részt, mint tavaly, így a torna nagy sikert aratott. Gratulálok minden versenyzőnek és résztvevőnek, különösen az idei győzteseknek” - mondta Martin Baláž, a Prologis csehországi és szlovákiai ügyvezetője. „A rekreációs helyszínekkel - mint amilyen a Prologis Park Bratislava területén is található - az egészséges életmód elősegítése és egy szélesebb körű közösségi élet kialakítása a célunk, ennek tökéletes példája éves focibajnokságunk.”

A rekreációs területen helyet kapott egy kispályás focipálya és egy crossfit zóna is, amelyet a park munkavállalói és sportklubjai használhatnak. A nagyszerűen kivilágított helyszín egész évben fogadja a rendezvényeket, akár a téli időszakban is. A területen céges piknikek és egyéb, vállalati összejövetelek szervezésére parkoló, grillező helyszín és egyéb kényelmi szolgáltatások (zuhanyzó, wc, áramvételi lehetőség) is a rendelkezésre állnak. Nagyobb tornák esetében, mint például az éves kispályás focibajnokság, mobil lelátók kihelyezésére is lehetőség nyílik.